WordPress 6.2 „Dolphy” wydany!

Co nowego w WordPress 6.2?

WordPress 6.2 jest pierwszym z trzech dużych aktualizacji planowanych na ten rok, która wdraża 292 udoskonalenia oraz usuwa 394 błędy. Kolejne uaktualnienia planowane są na sierpień i listopad 2023 roku. Nowy WordPress dostarcza wielu nowych funkcji i usprawnień, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zarządzać i rozwijać Twoją stronę internetową. W tym artykule opiszemy najważniejsze zmiany w WordPress 6.2 i pokażemy, jak możesz wykorzystać te nowe funkcje, aby wyróżnić się w wynikach wyszukiwania Google.

Koniec bety Full Site Editing

Nowa wersja WordPress 6.2 wyprowadza tzw. Full Site Editing z wersji beta, ma zaktualizowany interfejs, który zapewnia nowy sposób interakcji z całą witryną. Dodano pełne podglądy szablonów i części szablonów, z których możemy bezpośrednio przejść do edycji szablonu w Gutenbergu. Nowe narzędzia edytorskie umożliwiają tworzenie jeszcze bardziej atrakcyjnych treści, z wykorzystaniem zaawansowanych bloków, układów strony i efektów wizualnych. Możesz teraz łatwo dodawać animacje, efekty paralaksy i wiele innych, aby wyróżnić się wśród konkurencji.

Księga stylów

Twórcy WordPress’a w tej wersji wydania zdecydowanie skupili ulepszeniach dotyczących designu. Nową funkcja wprowadzona od tej wersji jest Księga stylów. Jest to swoisty podgląd strony jeszcze przed jej opublikowaniem, na którego etapie możemy dokonać edycji styli. Wygląd strony widziamy w Księdze stylów jest tym co zobaczy użytkownik przeglądający naszą stronę.

Własny kod stylów CSS w blokach

WordPress 6.2 przywraca możliwość, którą na początku usunął. Mowa mianowicie o funkcji dodawaniu własnych stylach do konkretnego bloku. O ile taka możliwość istniała dla całej strony. Tak nowa funkcja ułatwi na pewno życie bardziej zaawansowanym użytkownikom, którzy chcieliby dokonać zmian stylu konkretnego bloku.

Podsumowanie

WordPress 6.2 to znacząca aktualizacja, która przynosi wiele korzyści dla Twojej strony internetowej. Dzięki ulepszonym narzędziom edytorskim, optymalizacji pod kątem mobilnym, zwiększonej wydajności, wsparciu dla zaawansowanej analizy danych i nowoczesnych technologii, będziesz w stanie wyróżnić się w wynikach wyszukiwania Google i przyciągnąć większą liczbę odwiedzających.

Nie czekaj! Zaktualizuj swoją witrynę do WordPress 6.2 i skorzystaj z nowych możliwości, które pozwolą Ci osiągnąć sukces online.

Uwaga: Przed aktualizacją zawsze zalecamy wykonanie kopii zapasowej swojej witryny, aby uniknąć utraty danych w przypadku ewentualnych problemów.

Pamiętaj, że sukces w pozycjonowaniu nie zależy tylko od jakości treści, ale także od innych czynników, takich jak optymalizacja techniczna strony, linki zewnętrzne i wiele innych. Skonsultuj się z profesjonalistą SEO, aby zapewnić kompleksową strategię dla Twojej witryny.

Wykorzystaj nowe możliwości WordPress 6.2 i zdobądź przewagę nad konkurencją już dziś!